MENU

Зал № 2 «Історія розвитку краю»

Другий зал присвячений історії розвитку м. Лисичанська, виникнення якого нерозривно пов'язане із зародженням вугільної промисловості Донбасу.

Відкривають експозицію експонати, що розповідають про заселення правого берега Сіверського Дінця, між річками Луганню і Бахмутом, вихідцями Австрійської імперії: сербами, молдаванами, волохами, мадярами, з метою оборони південних кордонів за Указом імператриці Єлизавети Петрівни від 29 березня 1753 р. Тут же схеми розташування слобідських полків і рот у середині XVIII ст.

В експозиції представлені документи і фотографії Лисичанських кам'яновугільних казенних копалень: «Дагмара», «К.Скальковський», «Олександро-Дмитрієвський».

Кілька стендів другого залу висвітлюють зародження хімічної і скляної промисловості. Широко представлені знаряддя праці склоробів, хіміків, залізничників, шахтарів та сільських трудівників.

Серед старовинних експонатів ХІХ ст. інтерес представляють: ручна швейна машинка, пивна пляшка з рельєфним зображенням фруктів та герба, праска, патефон, підсвічники, посуд, самовари, фільтр для води та ін.

Важливу історичну роль для нашого краю зіграв Олександр Насвєтєвич – генерал, флігель-ад'ютант Олександра II, викладач військової справи Олександра III, чиїй долі присвячена невелика експозиція цього залу. Він віддав безкоштовно ділянку землі під будівництво залізниці. Його прізвище і сьогодні носить залізнична станція.

Досить цікава та насичена подіями історія штейгерської школи. Вона була відкрита в 1873 році. Зануритися в атмосферу того часу допомагають фотографії випускників та викладачів, фото будівлі школи та актової зали, навчальний прилад і підручники штейгерів, а також особлива форма учнів.

uCoz