MENU

24 липня - день визволення Лисичанська

від незаконно озброєних формувань.

 

Три роки тому Колиска Донбасу пережила найстрашніші свої дні з часів Другої світової війни. Сьогодні Лисичанськ живе мирним життям, але зовсім недалеко, всього за 20 км – лінія фронту, де не стихає відлуння гармат…

Спекотне літо 2014 року назавжди закарбувалося в пам’яті лисичан.

22 травня в районі Томашівського моста почалося збройне протистояння між незаконними озброєними формуваннями та силами АТО.

Невдовзі Лисичанськ був повністю окупований бойовиками, блоковані всі адміністративні будівлі, міське управління міліції. На виїздах з міста споруджені блок-пости.

Періодично місто стрясали звуки артилерійських знарядь, з’явилися перші жертви серед мирного населення, жителі в паніці масово залишали свої домівки на невизначений час. А ті, хто залишився в місті змушені були переховуватися в підвалах домівок. Вулиці міста обезлюділи, навіть птахи і тварини зникли. Місто стало невпізнанним.

22 липня розпочалася операція з визволення Лисичанська від незаконно озброєних формувань. Протягом трьох днів, які здалися вічністю, наше місто піддалося масованим артилерійським та авіаударам. 24 липня бійці батальйону «Донбас» в складі двох рот, гранатометного взводу та декількох снайперських груп разом з 24-ю механізованою бригадою ВСУ зайшли в Лисичанськ. Того ж дня о 22-20 над Лисичанською міською радою замайорів державний прапор України.

Лисичанськ зазнав тяжких втрат – були пошкоджені підприємства та установи міста, підірваний міст через р. Сіверський Донець, зруйновані житлові будинки, розбиті автомобільні дороги, пошкоджені тролейбусні лінії. Місто лишилося без води, електро- та газопостачання та найстрашніше – загинули люди, чиє життя обірвалося передчасно.

За визволення Лисичанська віддали своє життя генерал-майор Олександр Радієвський, полковник Павел Сницар, солдат Ігор Коцар, яким встановлено пам’ятник на виїзді з міста. На проспекті Перемоги (в районі повороту Мельникова) увічнена пам’ять воїнам 24-ОМБР, які загинули у липні 2014 року.

В Лисичанському краєзнавчому музеї, до 3 – ї річниці визволення міста від незаконно озброєних формувань, створена нова експозиція «Сила нескорених», що присвячена подіям АТО. До її створення долучилися волонтери, військовослужбовці та місцеві жителі. Поряд знаходиться експозиція неіснуючого міста майбутнього – «Світлоград», з нагадуванням про те, що всі війни закінчуються і нарешті приходить мир.

uCoz