MENU

Зал № 1 «Археологія та природа рідного краю»

Знайомство з  залом починається з просторої діорами, яка відображає багатство рослинного і тваринного світу регіону. Експозиція налічує близько сорока видів птахів, які розділені на групи за місцем свого проживання – це степові, польові, лугові, водні і лісові. Створювалася вона більше 50 років тому вчителем географії Сергієм Вєлєжевим.

У залі, в окремих вітринах, представлені зразки вугілля, глини, вапняку, мергелю різних гірських порід і мінералів.

Палеонтологічні експонати, які знаходяться в експозиції, розповідають про географічні особливості краю та вимерлих представників флори і фауни. Серед унікальних природних експонатів - скам'янілі рештки морських їжаків, молюсків, зуби мамонта. Збереглися відбитки рослин що росли в цій місцевості 350 млн. років тому.

Музей має вироби з кременю, що належать до кам'яного віку, посудини різних культур епохи бронзи, листоподібні черенковидні ножі, шильця, сокири. Заслуговують уваги речі з раннього залізного віку, що належать до 1 тис. до н.е. та 1 тис. н. е.: скіфські стріли плоскі 7-6 ст. до н. е., загадковий у своєму походженні кубок, посуд кочівників, керамічна фляга хазарського періоду (VII-X ст.).

Археологічна колекція музею представлена пам'ятками матеріальної та духовної культури краю, історія якого нараховує близько 100 тисяч років — від кам'яного віку до середньовіччя. Цінне зібрання знарядь праці з кременю та кісток епохи раннього палеоліту та неоліту, бронзових виробів, глиняного посуду різних історичних культур. Цікавою є реконструкція катакомбного поховання (III – II тис. до н.е.), матеріали для якого надані археологічною експедицією Східноукраїнської філії інституту археології НАН України під керівництвом професора С.М. Санжарова, яка проводила розкопки на території Лисичанська в 2007-2008 р

                                                                                                                                                            

uCoz