MENU

Зал № 3 «Лисичанськ на початку XX століття»

У цьому залі розміщені експонати, які відображають події 1905-1939 р.р.

В експозиції представлені особисті речі, фотографії лисичан, які брали найактивнішу участь у революційних збройних повстаннях, проявляючи винятковий героїзм і мужність. Тут же відвідувачі можуть ознайомитися з картою I світової війни, цікавою колекцією грошових знаків царського уряду, побачити першу українську банкноту УНР – гривню. Великою популярністю користується експозиція, де розміщені хрести, натільні солдатські іконки, штик і артилерійський тесак періоду І світової війни, кулемет «Максим».

Серед унікальних експонатів цього залу можна виділити особисті речі Клемента Ворошилова (1881-1969), ваза з цільного шматка вугілля, тростина з червоного дерева з різьбленою головою вовка, механічні годинники.

Також у залі знаходиться нова експозиція у формі двох розгорнутих книг, де представлені: коротка біографія Володимира Сосюри – українського поета-лірика, дитячі та юнацькі роки якого пройшли на лисичанській землі, фотографії з сімейного альбому, його листи місцевому краєзнавцю М.Лопатіну. Тут же можна побачити особисті речі поета – скринька і книги з дарчими написами Володимира Сосюри.

 

uCoz